19/2/11

15 Αγ ΕΚΑΣΘ ΑΣ ΟΛΥΜΠΟΣ St.George 60-78

Πρωτάθλημα Γ2 Ανδρών 1ος Όμιλος Οργάνωση ΕΚΑΣΘ Γήπεδο ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ Ημ/νια 11/02/11 Ωρα 21.00 ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ Α'ΜΠΙΚΗΣ Β'ΣΑΡΑΚΕΝΙΔΗΣ
Μια ακόμη νίκη στο ενεργητικό της πρόσθεσε η ομάδα μας στο κλειστό γήπεδο Ελευθεριου με αντίπαλο τον ΑΣ Ολυμπο,  το ματς με συνοπτικές διαδικασίες κρίθηκε στο πρώτο μέρος με την πολύ  καλή  αμυντική λειτουργία σε συνδυασμό με τα καλά ποσοστά στην επίθεση έφερε το ημίχρονο στο 49-21(28π). το δεύτερο ημίχρονο είχε διαδικαστικό χαρακτήρα και το παιχνίδι  μετατράπηκε σε έναν υγιεινό  περίπατο τελικό σκορ 60-78,κράτησαν και μερικές δυνάμεις για την εκδρομή  που ακολούθησε αμέσως μετά το τέλος του αγώνα,  αναχώρησε οδικώς σύσσωμη η ομάδα  όπου διέμεινε το Σαββατοκύριακο στο περιφημο GRAND SALE του Κωσταντινου Τολη στην Καλυβρυση Καστοριας.